Polska staje się jednym z większych europejskim rynków peletu drzewnego. Jak pokazują wyniki badań prowadzonych przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii (BAPE) produkcja tego paliwa w 2013 r. wynosiła ok. 650 tyś. ton, a w 2015 r. wyniosła ponad 900 tyś. ton. Szacuje się, że rok 2017 r. będzie przełomowy dla Polski w produkcji tych małych sprasowanych granulek i przekroczy 1 mln ton rocznej produkcji. Jak podają wyniki raportu Europejskiego Stowarzyszenia Biomasy AEMBIOM Statistical Report 2016, Polska nie odbiega również pod tym względem od reszty państw Europy Zachodniej, będąc od kilku lat w pierwszej 10 największych producentów tego paliwa wśród 28 państw Europy tuż po Austrii (produkcja na poziomie 1,0 mln ton w 2015 r.), Estonii (produkcja na poziomie 1,3 mln ton w 2015 r.), Łotwie (produkcja na poziomie 1,5 mln ton w 2015 r.), Szwecji (produkcja na poziomie 1,7 mln ton w 2015 r.) oraz Niemcach (produkcja na poziomie 2,0 mln ton w 2015 r.). Członkowie Polskiej Rady Peletu konsekwentnie realizują te prognozy i wykazują się przy tym profesjonalizmem i najwyższą jakością produkowanego peletu drzewnego i urządzeń grzewczych na pelet.

Przedstawiamy Państwu wykaz producentów peletu drzewnego z trocin, którzy produkują ekologiczne paliwo w postaci granulek o najwyższej jakości, wytwarzane zgodnie z normami EN ISO 17225-2. W Polsce wiele firm w branży zajmuje się dystrybucją peletu drzewnego, które gwarantują dostawę tego paliwa na terenie całego kraju. Wiele z tych firm jest posiadaczem certyfikatu ENplus w zakresie TRADER. Właśnie taki certyfikat daje Klientowi pewność, że podmioty te spełniają wszystkie wymagania dotyczące zapewniania jakości w całym łańcuchu dostaw podczas załadunku, transportu i rozładunku.

Członkami Polskiej Rady Peletu są również producenci kotłów centralnego ogrzewania peletem. Oferują oni szeroką gamę urządzeń grzewczych o najwyższej wydajności, od małych kotłów centralnego ogrzewania o mocy 4 kW do kotłów przemysłowych o mocy powyżej 1000 kW. Piece kominkowe stanowią idealną możliwość oszczędzania kosztów ogrzewania – bez konieczności przekształcania całego systemu centralnego ogrzewania. Piec kominkowy w salonie gwarantuje nam użytkownikom przytulność i ciepło.

Polska Rada Peletu przedstawia również zrzeszone przedsiębiorstwa oferujące usługi począwszy od specjalistycznego doradztwa, kompleksowych wdrożeń wymagań systemów ENplus/ DINplus, jednostek certyfikujących, laboratoriów badawczych, producentów poszczególnych modułów linii produkcyjnych, aż po firmy specjalizujące się w kompleksowej budowie kompletnych zakładów granulacji.

AGNIESZKA KĘDZIORA-URBANOWICZ Biocontrol Sp. z o.o.
Członek Założyciel / V-ce Prezes Zarządu
agnieszka.kedziora-urbanowicz@polskaradapelletu.org

„Współwłaściciel BIOCONTROL – firmy ekspercko-audytorskiej, Autoryzowany audytor ENplus/ DINplus. Lider w zakresie kompleksowych projektów wdrożeniowych w fabrykach produkcji pelletu drzewnego zgodnie z schematami certyfikacji ENplus/ DINplus”

Czytaj więcej

ADAM SARNASZEK Biocontrol Sp. z o.o.
Członek założyciel / Prezes Zarządu
adam.sarnaszek@polskaradapelletu.org

Prezes BIOCONTROL – firmy ekspercko-audytorskiej. Lider w zakresie kompleksowych projektów wdrożeniowych w fabrykach produkcji pelletu drzewnego zgodnie z schematami certyfikacji ENplus/ DINplus

Czytaj więcej

MACIEJ KOSIŃSKIBiomass Media Group Sp. z o.o.
Członek założyciel / Komisja Rewizyjna
m.kosinski@biomassmediagroup.com

„Media branżowe Wydawca czasopisma branżowego „Magazyn Biomasa” oraz specjalistycz-nych dodatków poświęconych m.in. tematyce pelletu, biogazu i urządzeń grzewczych na biomasę”

Czytaj więcej

ILONA TERMIŃSKAFor Nature Solutions Sp. z o.o.
Członek założyciel / Komisja Rewizyjna
it@for-nature.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowany w ramach schematów ENplus/ DINplus PL021/ 7A312

JAROSŁAW RAKPoli Trade Sp. z o.o.
Członek założyciel
j.rak@politrade.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowanego wg schematu ENplus – PL019

MARTA SZUKALSKAP-P.H. DANKROS Sp. z o.o.
Członek założyciel
dankros@dankros.com

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowanego wg schematu ENplus – PL023

SERGIUSZ ZINOWCZYKEteris Sp. z o.o.
Członek założyciel
s.zinowczyk@eteris.com.pl
ROBERT KNYSAKCONTROL UNION POLAND Sp. z o.o.
Członek wspierający
polska@controlunion.com

Control Union Poland Sp. z o.o. to oddział międzynarodowej jednostki Certyfikującej Control Union Certifications B.V. – jednostka certyfikująca autoryzowana do prowadzenia procesów certyfikacji w ramach ENplus/ DINplus

Czytaj więcej

PAWEŁ JARZĘBOWSKICzłonek zwyczajny
p.jarzebowski@cedrus.org.pl

Firma CEDRUS Kompleksowo wyposaża zakłady granulacji i brykietowania. Specjalizujemy się w produkcji urządzeń do rozdrabniania, składowania, suszenia i transportu biomasy oraz pasz, nawozów, odpadów (RDF, biogazowni, komunalnych) i innych materiałów sypkich. Projektujemy i realizujemy linie produkcyjne i pojedyncze urządzenia.

Nasza oferta kierowana jest zarówno do dużych zakładów jak i małych firm z branży przetwarzania biomasy i zagospodarowania odpadów, a także spożywczej, paszowej, farmaceutycznej, budowlanej, chemicznej i wszystkich innych, w których granulacja odpadów przynosi wymierne korzyści.

Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierów i pracowników technicznych umożliwia nam wdrażanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań. Nasza wiedza, doświadczenie i zaangażowanie sprawiły, że wyposażyliśmy już ponad 70 zakładów produkcyjnych na terenie Polski.

Czytaj więcej

WOJCIECH CICHYSieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Technologii Drewna
Członek wspierający
w_cichy@itd.poznan.pl

Jednostka naukowo-badawcza – Instytut Technologii Drewna
Autoryzowane przez EPC laboratorium badawcze

LUDWIK OLCZYKTARTAK „OLCZYK”
Członek wspierający
sylwester@lso.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowany w ramach schematów ENplus/ DINplus PL004/ 7A189

MACIEJ WILIŃSKICzłonek wspierający
dostawypelletu@com.pl

Czołowy, polski importer oraz dystrybutor pelletu drzewnego. Oferuje współprace w zakresie dostaw pelletu drzewnego A1 i A2. W swojej szerokiej ofercie posiada także pellet: przemysłowy drzewny, słonecznikowy, ze słomy oraz zrębkę tartaczną.

Czytaj więcej

MAREK TASIEMSKI MATEUSZ TASIEMSKITASK S.C.
Członek zwyczajny
info@pelet.pl
RAJMUND ANDRYCHANPOL
Członek wspierający
maszynyanpol@gmail.com; rajmundandrych@interia.pl

Firma zajmuje się produkcją, montażem i sprzedażą kompletów automatów pakujących, suszarni, maszyn i urządzeń do produkcji pelletu.

SCHMID POLSKA SP. Z O.O.SCHMID Polska Sp. z o.o.
Członek wspierający
info@schmid-energy.pl

Producent zaawansowanych systemoów energetycznego wykorzystania biomasy drzewnej do zastosowań przemysłowych i w profesjonalnej energetyce. Dostawca kotłów biomasowych (w tym przeznaczonych do spalania pelletu drzewnego) o mocach od 150 kW do 6000 kW wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Czytaj więcej

MAXIMER SP. Z O.O.Maximer Sp. z o.o.
Członek wspierający
maximerbiuro@interia.pl

Producent pelletu drzewnego

MERAL SP. Z O.O.Meral Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
biuro@meral.pl

Polski producent:

– pelletu drzewnego

– pelletu z słomy

– FIMUS – granulaty nawozowe na bazie oborników

HSW Słońsk sp. z o.o.Lootor Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
m.czerkas@lootor.com.pl

Firma HSW Słońsk sp. z o.o.  jest producentem najwyższej jakości certyfikowanego pelletu drzewnego klasy A1, oraz ściółek dla zwierząt hodowlanych wytwarzanych ze słomy. Ofertę uzupełnia produkcja biomasy energetycznej agro w postaci pelletu z słomy i siana. Obecnie firma jest w trakcie znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych zarówno w zakresie produkcji pelletu drzewnego jak i agro.
Do końca 2019 roku spółka będzie mieć do dyspozycji trzy linie produkcyjne o wydajnosci 36 000 ton rocznie każda.

Czytaj więcej

SAM-BUD-ROL SP. Z O.O. SP. K.SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. Sp. k.
Członek Zwyczajny
lukasz.horbacz@sambudrol.pl

SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. Sp. k. funkcjonuje na rynku paliw stałych od 1989 roku. Firma specjalizuje się w handlu pelletem, ekogroszkiem i węglem opałowym. Jest także producentem ekogroszku i pelletu. Posiadamy sieć sprzedaży detalicznej na terenie woj. opolskiego i dolnośląskiego. Do klientów detalicznych z pozostałej części kraju docieramy poprzez sklep internetowy www.sambudrol.pl/sklep. SAM-BUD-ROL posiada sieć partnerów biznesowych na terenie całego kraju. Spółka jest członkiem Polskiej Rady Pelletu i Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

Czytaj więcej

MAREK WIEREMIEJUKKrex Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
marek.wieremiejuk@krex.pl, marek.wieremiejuk@gmail.com

KREX jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się zaopatrzeniem branży energetycznej, rolnictwa oraz przemysłu w artykuły niezbędne do prowadzenia działalności. Dostarcza paliwa ekologiczne (biomasa, pellet i ekogroszek), nawozy importowane, techniczną sól drogową, węgiel oraz inne produkty.
KREX jest również producentem pelletu drzewnego.

Czytaj więcej

GREEN SUPPLEMENTS SP. Z O.O.Członek Zwyczajny

Green Supplements Sp. z o.o. od roku 2011 dostarcza biomasę w formie pelletu z łuski słonecznika oraz pelletu drzewnego do energetyki zawodowej w Polsce. Dostarczana przez spółkę biomasa była i jest wykorzystywana przez największe grupy energetyczne w Polsce. Spółka oferuje również sprzedaż biomasy do odbiorców indywidualnych.

Czytaj więcej

Biopellets Sp. z o.o. Biopellets Sp. z o.o.
Członek wspierający
biuro@biopellets.p

Firma zajmująca się produkcją pelletu z biomasy pochodzenia drzewnego. Współpracująca z dystrybutorami pelletu oraz firmami z branży energetyki przemysłowej.

ChataNaLata.pl Sp. z o.o. Członek Zwyczajny

Właściciel marki Pellecik.pl jednego z najlepszych pelletów w stosunku ceny do jakości w województwie świetokrzyskim. Przygotowujemy się pod certyfikacje naszego produktu a także powiększenia sprzedaży. Nasza marka Pellecik.pl jest jedna z najbardziej znanych marek w Polsce.

Nasz pellecik dostarczamy wysyłką kurierską a także transportem dedykowanym w całej Polsce.

Czytaj więcej

F.P.U.H DREWNEXCzłonek Zwyczajny

Firma zajmuje się produkcją pelletu drzewnego oraz produkcją domów z drewna

DRIMER Sp. z o.o. Sp. k Członek Wspierający

Firma „DRIMER” jest obecna na rynku od dwudziestu lat. Działalność zaczynaliśmy od produkcji prostych folii malarskich z polietylenu w postaci płacht. Do chwili obecnej jest to główna gałąź działalności.
Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu jesteśmy liderem na rynku w tym segmencie, o czym świadczą setki zadowolonych klientów i tysiące zrealizowanych wzorów. Misją firmy jest dostarczanie naszym odbiorcom produktów najwyższej jakości wraz z profesjonalnym serwisem  oraz troska o środowisko  naturalne. W związku z tym część oferowanych opakowań pochodzi z recyklingu , a oferowany druk fleksograficzny wykonywany jest przy użyciu farb wodnych przyjaznych dla środowiska
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku poszerzyliśmy ofertę o następujące asortymenty:
-folie do produkcji kopert kurierskich,
-do nawozów,
-do pelletu,
-do ekogroszku,
-do podłoży ogrodniczych,
-do innych produktów przemysłowych.

Czytaj więcej

SATORES Sp. z o.o. Członek Wspierający

Producent wysokiej jakości pelletu drzewnego wytwarzanego  z surowca pozyskiwanego z własnego tartaku jak i dystrybutor importowanego pelletu.

INVICTUS MICHAŁ KOMOSIŃSKI (PRZEDSTAWICIEL RENDER TECHNOLOGY)

RENDER TECHNOLOGY to światowej klasy producent systemów pakowania oraz paletyzacji. Firma zajmuje się wdrażaniem rozwiązań usprawniających procesy produkcyjne oraz konfekcjonowanie: pelletu drzewnego, węgla, ziemi ogrodowej, nawozów, kamieni, pasku itd.

Firma dostarcza nowe i używane, o różnych wydajnościach, w pełni automatyczne linie pakujące oraz pojedyncze maszyny:

  • workownice pionowe,
  • pionowe prasy workujące i paletyzujące,
  • paletyzatory płytowe i roboty,
  • owijarki stretch oraz kapturownice.

Czytaj więcej

ARBOR Sp. z o.o. Sp. k. Członek Wspierający

Podstawową działalnością firmy są dostawy biomasy dla energetyki zawodowej oraz przetwórstwo drewna w ramach produkcji palet i drewna konstrukcyjnego.

SYLVA Sp. z o.o. Szymon Karwowski

Firma SYLVA Sp. z o.o. zajmuje się produkcją wyrobów tartacznych oraz produkcją pelletu drzewnego.

ZAKŁAD USŁUG LEŚNYCH RYSZAD RADWAŃSKI Damian Radwański

Firma od 1996 r zajmuje się produkcją tartaczną. Firma została założona przez Ryszarda Radwańskiego. Rocznie firma przeciera około 18 000 m3 drewna sosnowego.

Firma od 2018 roku zajmuje się produkcją pelletu drzewnego, rocznie firma produkuje około 7 000 ton pelletu z czystej trociny sosnowej. Flagowym produktem jest „Pellet Tartak Radwański”

Czytaj więcej

FHU Eksport-Import Maria Stabrawa Maria Stabrawa

Firma istnieje na rynku od 1999 r. Certyfikat jakości Pelletu drzewnego klasy jakości A1, firma posiada od 2014 r.

BARLINEK S.A Członek Wspierający - Paweł Pawłowski

Grupa BARLINEK S.A jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych na świecie. Marka oferuje również znane z wysokiej jakości biopaliwa drzewne: pellet drzewny oraz brykiet kominkowy. Firma BARLINEK S.A przywiązuje dużą wagę do tego, aby stosowane technologie i gotowe wyroby firmy były ekologiczne i neutralne dla środowiska naturalnego.

Czytaj więcej

SEDAR Sp. z o.o. Członek Zwyczajny - Zdzisław Zuchara

Firma zajmuje się sprzedażą hurtową opału wszelkiego rodzaju oraz innych materiałów przemysłowych.

EUROPOL SP.J JAROSŁAW ZADKA ROBERT ZADKA Członek wspierający - JAOROSŁAW ZADKA ORAZ ROBERT ZADKA

Firma EUROPOL SP.J JAROSŁAW ZADKA ROBERT ZADKA  to firma z ponad 25 letnim doświadczeniem, która specjalizuje się w produkcji palet drewnianych epal. Firma organizuje również transport towarów w ruchu międzynarodowym.

Od 2020 roku firma zajmuje się również produkcją certyfikowanego pelletu drzewnego.

Czytaj więcej

RECO Sp. z o.o.Bartosz Chemielwski - Czlonek Zwyczajny
Biomasa Partner Group Spółka Akcyjnahttps://www.biomasapartner.pl/
Członek Wspierający

Firma BIOMASA PARTNER GROUP Sp. z o.o. jest wiodącym producentem oraz preferowanym dostawcą: ekologicznego, wydajnego oraz certyfikowanego pelletu drzewnego ENplus A1 o numerze PL 027 oraz certyfikat DIN Plus o numerze 7A229. Firma zajmuje się również produkcją pelletu ze słomy, brykietu drzewnego, surowca do produkcji pelletów, biomasy na cele energetyczne ale również produkcją tarcicy, która wykorzystywana jest do produkcji mebli, okien oraz innych wyrobów drzewnych. Firma świadczy również kompleksowe usługi w zakresie transportu, spedycji i logistyki.

Czytaj więcej

Patryk MostowskiCzłonek Zwyczajny
AVATEA Sp. z o.o. Członek wspierajacy

Firma zajmuje się handlem biomasą na cele energetyczne.

KPPD-Szczecinek S.A Członek wspierający

KPPD-Szczecinek S.A. to jeden z największych producentów tarcicy w Polsce. Przedsiębiorstwo produkuje rocznie 250 000 m3 tarcicy sosnowej w 9 tartakach iglastych oraz 30 000 m3 tarcicy bukowej i dębowej w 2 zakładach liściastych.

Firma inwestuje w nowoczesne technologie, głównie w dalszy przerób tarcicy – suszenie, struganie, klejenie, impregnację oraz parzenie. Każdy tartak dysponuje suszarniami komorowymi, a 5 tartaków iglastych posiada autoklawy do ciśnieniowej impregnacji tarcicy nowoczesnym bezchromowym impregnatem.

Wyroby drzewne sprzedajemy zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Krajowymi odbiorcami są producenci stolarki budowlanej, fabryki mebli, składy handlowe, producenci programu ogrodowego i klejonki, stolarnie oraz nasycalnie nawierzchni kolejowej.

Podstawowymi wyrobami eksportowymi, wysyłanymi głównie do krajów Unii Europejskiej i Azji, są tarcica sosnowa suszona, deska tarasowa z drewna iglastego oraz płyty klejone z drewna liściastego.
Wieloletnie doświadczenie, wysoki poziom wyposażenia technicznego oraz profesjonalna kadra gwarantują wysoką jakość i terminowe dostawy wyrobów. Firma przerabia drewno posiadające certyfikat FSC® jest uprawniona do wystawiania certyfikatu CE na tarcicę konstrukcyjną i certyfikatu IPPC.

Czytaj więcej

AMT Anthony VandeginsteCzłonek Wspierajacy

Firma zajmuje się dystrybucją i produkcją wysokiej jakości pelletu drzewnego z Polski, marki POWER FLAME. Firma na rynku istnieje od 2015 roku. Działa na rynku polskim jak i zagranicznym. Firma posiada certyfikat jakości pelletu drzewnego ENplus (PL320) oraz DINplus 7A272.

Czytaj więcej

W&W S.C Członek Wspierajacy

Firma W&W S.C od ponad 24 lat jest producentem opakowań foliowych. Doświadczenie oraz profesjonalny zespół pracowników jest są gwarancją najwyższej jakości oferowanych produktów.

Firma produkuje m.in: taśmy LDPE do automatycznego pakowania pelletu, worki LDPE do pakowania pelletu , rękawy LDPE do pakowania pelletu, kaptury foliowe zabezpieczające palety.

Czytaj więcej

MAKO PELLETS Sp. z o.o. Szymon Frischke

Firma w swojej ofercie posiada trzy rodzaje pelletu drzewnego oraz pelletu ściółkowego.

  • Pellet Mako Classic – A1;
  • Pellet Mako Classic – A2;
  • Pellet Mako Basic;
  • Pellet Agro.

Na rozwój firmy składa się ogromne zaangażowanie, rzetelność oraz kreatywność. W swojej działalności kierujemy się przede wszystkim zasadą niezależności produkcyjnej, zaczynając od zakupu surowca, rozwiniętego systemu technologicznego, kończąc na dystrybucji.

Czytaj więcej

TECHNOMASZBUD Sp. z o.o. Członek Wspierający

Firma zajmuje się producentem oraz dystrybucją wysokiej jakości peleciarek oraz kompletnych linii do produkcji pelletu z trociny, wiór, siana oraz słomy. Od ponad 10 lat firma jest partnerem wielu firm handlowych na całym świecie.

Czytaj więcej

DQS Polska Sp. z o.o. Członek wspierajacy

Firma DQS Polska Sp. z o.o jest międzynarodową jednostką certyfikującą. Główne kompetencje DQS Polska Sp. z o.o. polegają na przeprowadzaniu audytów i ocen certyfikacyjnych, dzięki czemu jednostka certyfikującą DQS Polska Sp. z o.o. jest jednym z wiodących dostawców usług na całym świecie,który zawsze wyznacza nowe standardy w zakresie niezawodności, jakości i orientacji na klienta.

Oprócz tradycyjnych systemów zarządzania takich jak ISO 9001, ISO 14001 jednostka posiada w swojej ofercie szereg usług skierowanych do certyfikacji
produktowej takich jak: IFS, SURE, Red Cert, GMP+ oraz QS czy też rolnictwa ekologicznego w krajach trzecich, gdzie DQS Polska jest bezpośrednio akredytowanym podmiotem w procesie certyfikacji tych standardów, co zdecydowanie wyróżnia jednostkę spośród konkurencji.

Czytaj więcej

EBS lnk-Jet Systems Poland Sp. z o.o. EBS lnk-Jet Systems Poland Sp. z o.o.

Firma EBS Ink-Jet Systems Poland Sp. z o.o. jest jedynym polskim producentem atramentowych, przemysłowych systemów drukujących. Naszą specjalnością są urządzenia wykorzystywane do bezdotykowego znakowania wyrobów, zarówno na liniach produkcji masowej, jak i w terenie.

Firma jest również producentem materiałów eksploatacyjnych przeznaczonych do naszych drukarek. Wszystkie produkowane urządzenia zostały zaprojektowane w siedzibie we Wrocławiu. Nad rozwojem systemów drukujących EBS Ink-Jet Systems czuwa interdyscyplinarny zespół złożony ze specjalistów w dziedzinie konstrukcji mechanicznej, elektroniki, informatyki oraz chemii.

Czytaj więcej

© Copyright - Polska Rada Pelletu