[vc_row][vc_column][vc_column_text]Polska staje się jednym z większych europejskim rynków peletu drzewnego. Jak pokazują wyniki badań prowadzonych przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii (BAPE) produkcja tego paliwa w 2013 r. wynosiła ok. 650 tyś. ton, a w 2015 r. wyniosła ponad 900 tyś. ton. Szacuje się, że rok 2017 r. będzie przełomowy dla Polski w produkcji tych małych sprasowanych granulek i przekroczy 1 mln ton rocznej produkcji. Jak podają wyniki raportu Europejskiego Stowarzyszenia Biomasy AEMBIOM Statistical Report 2016, Polska nie odbiega również pod tym względem od reszty państw Europy Zachodniej, będąc od kilku lat w pierwszej 10 największych producentów tego paliwa wśród 28 państw Europy tuż po Austrii (produkcja na poziomie 1,0 mln ton w 2015 r.), Estonii (produkcja na poziomie 1,3 mln ton w 2015 r.), Łotwie (produkcja na poziomie 1,5 mln ton w 2015 r.), Szwecji (produkcja na poziomie 1,7 mln ton w 2015 r.) oraz Niemcach (produkcja na poziomie 2,0 mln ton w 2015 r.). Członkowie Polskiej Rady Peletu konsekwentnie realizują te prognozy i wykazują się przy tym profesjonalizmem i najwyższą jakością produkowanego peletu drzewnego i urządzeń grzewczych na pelet.

Przedstawiamy Państwu wykaz producentów peletu drzewnego z trocin, którzy produkują ekologiczne paliwo w postaci granulek o najwyższej jakości, wytwarzane zgodnie z normami EN ISO 17225-2. W Polsce wiele firm w branży zajmuje się dystrybucją peletu drzewnego, które gwarantują dostawę tego paliwa na terenie całego kraju. Wiele z tych firm jest posiadaczem certyfikatu ENplus w zakresie TRADER. Właśnie taki certyfikat daje Klientowi pewność, że podmioty te spełniają wszystkie wymagania dotyczące zapewniania jakości w całym łańcuchu dostaw podczas załadunku, transportu i rozładunku.

Członkami Polskiej Rady Peletu są również producenci kotłów centralnego ogrzewania peletem. Oferują oni szeroką gamę urządzeń grzewczych o najwyższej wydajności, od małych kotłów centralnego ogrzewania o mocy 4 kW do kotłów przemysłowych o mocy powyżej 1000 kW. Piece kominkowe stanowią idealną możliwość oszczędzania kosztów ogrzewania – bez konieczności przekształcania całego systemu centralnego ogrzewania. Piec kominkowy w salonie gwarantuje nam użytkownikom przytulność i ciepło.

Polska Rada Peletu przedstawia również zrzeszone przedsiębiorstwa oferujące usługi począwszy od specjalistycznego doradztwa, kompleksowych wdrożeń wymagań systemów ENplus/ DINplus, jednostek certyfikujących, laboratoriów badawczych, producentów poszczególnych modułów linii produkcyjnych, aż po firmy specjalizujące się w kompleksowej budowie kompletnych zakładów granulacji.

[wpdatatable id=11][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]