Serdecznie zapraszamy na konsultacje publiczne schematu ENplus

Chcesz poznać nowe wymagania standardu ENplus® i mieć wpływ na ich zapisy, zgłosić swoje uwagi skutecznie – przyjedź na spotkanie organizowane przez Polską Radę Pelletu, które odbędzie się w budynku PGNiG w Warszawie w dniu 25.11.2019 r. o godzinie 11.00.

Informujemy, iż ENplus® do dnia 30 listopada 2019 r. poddawany jest procesowi konsultacji publicznych, co zapewnia każdemu podmiotowi działającemu na rynku pelletu wyjątkową możliwość odkrywania i komentowania poprawionych procedur i wymagań schematu. Ostateczna wersja zmian w standardzie zostanie opublikowana wiosną 2020 r.

Do konsultacji poddano trzy standardy, które zostały połączone odpowiednio z kwestionariuszami i skupiają się na głównych zmianach wprowadzonych przez proces. Całość ta umożliwi osiągnięcie i utrzymanie wysokiej jakości systemu w zakresie wspierania zrównoważonego rozwoju na rynku pelletu drzewnego.

W związku z reprezentacją przedstawiciela Polskiej Rady Pelletu w Komitecie Technicznym EPC ds. rewizji standardu ENplus® – Pani Agnieszki Kędziora-Urbanowicz, zapraszamy na spotkanie w ramach trwających konsultacji publicznych  w celu wypracowania wspólnych uwag ze strony Polski do projektu standardu ENplus® w zakresie projektowanych zmian w:

– wymaganiach dla zakładowej kontroli produkcji,

– parametrach jakościowych pelletu drzewnego,

– wymaganiach dotyczących identyfikowalności,

– etykietowania każdej partii pelletu drzewnego,

– innych.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: info@polskaradapelletu.pl najpóźniej do dnia 21.11.2019 r.

Koszt udziału w spotkaniu:

Członek Polskiej Rady Pelletu: 100,00 PLN netto

Inny podmiot nie będący członkiem PRP: 250,00 PLN netto

Jeżeli nie mają Państwo możliwości uczestnictwa w spotkaniu, to zapraszamy do uczestnictwa w konsultacjach poprzez formularz on-line:

Kliknij tu, aby wziąć udział w konsultacjach on-line (wersja EN)

Kliknij tu, aby przeczytac więcej informacji odnosnie konsultacji na stronie ENplus (wersja EN)