POLISH PELLET COUNCIL na targach w Weronie – Progetto Fuoco 2022 !

Progetto Fuoco to międzynarodowa wystawa pelletu drzewnego oraz instalacji i urządzeń do produkcji ciepła i energii ze spalania drewna. Tegoroczne targi przebiegły pod hasłem „Give Me Fire – Progetto Fuoco Startup Award” — nagrody za najlepszą technologię w branży.

 

 

 

 

 

 

Podczas targów innowacji nowoczesnych kominków, piecyków na pellet, piecy na drewno, kuchenki i piekarniki, drewno, pellety, brykiety, ceramika, narzędzia do pomiaru i kontroli oraz kontroli temperatury to tylko niektóre z produktów i usług wystawianych na targach, będących uzupełnieniem imprezy, cykl spotkań i konferencji interesujących branżę.

 

 

 

 

 

 

W dniach 5-6.05.2022 r. w Weronie z ramienia Polskiej Rady Pelletu w targach wzięła udział Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, która odwiedziła stoiska współpracujących stowarzyszeń oraz członków Polskiej Rady Pelletu m.in.

 

Austryjacki instytut badawczy BEA Institute

 

Stowarzyszenie Włoskie AIEL.

 

Stowarzyszenie Europejska Rada Pelletu (European Pellet Council — EPC)

 

 

Dostawca technologii LaMechanica — Anna Klimow

 

Firma handlowa Ecolinex

 

 

 

 

 

Wizyta była również możliwością pozyskania wiedzy na temat nowości w branży i innowacji oraz kierunków rozwoju, co zawsze jest cennym materiałem dla Stowarzyszenia Polskiej Rady Pelletu.

 

Edycja 2022 została również wzbogacona o nowy portal „Progetto Fuoco WEB-GALLERY”, wirtualną przestrzeń aktywną przez cały rok, w którym firmy prezentowały swoje produkty technologiczne w sektorze ciepłowniczym na biomasę.