Świętujemy specjalną rocznicę: 10 lat ENplus®Cieszymy się, że możemy się z Tobą podzielić, że ENplus® obchodzi 10 lat. To była dekada ciągłego rozwoju, niezachwianego poświęcenia i aktywnej współpracy między wszystkimi aktorami zaangażowanymi w działania programu. Był to okres wyzwań, ale także rozwoju i międzynarodowego uznania.
Przez te dziesięć lat ENplus® stał się wiodącym na świecie systemem certyfikacji peletów drzewnych i przyczynił się do rozwoju rynku pelletów premium poprzez wprowadzenie i utrzymanie zharmonizowanej jakości peletów w całym łańcuchu dostaw.
Obecnie istnieje ponad 1040 certyfikowanych producentów, handlowców i usługodawców pelletu w 47 krajach na całym świecie. Całkowita produkcja certyfikowanego pelletu w tym roku to blisko 13 milionów ton, co stanowi około 69% europejskiego rynku ciepłowniczego *. Ponadto całkowitą produkcję granulatu certyfikowanego od momentu ustanowienia programu szacuje się na prawie 74 mln ton. Dla porównania, ilość ta równa się około 8,9 miliardów galonów oleju opałowego.
Aby uczcić 10. rocznicę programu i dać Wam szansę na wygranie niesamowitych nagród, zorganizowaliśmy dwie specjalne inicjatywy:

10 lat konkursu fotograficznego ENplus®
Zapraszamy wszystkich konsumentów peletu drzewnego do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym i podzielenia się z nami zdjęciem promującym wykorzystanie certyfikowanego pelletu w kreatywny i oryginalny sposób. Trzy najlepsze zdjęcia otrzymają niesamowite nagrody na nadchodzącą zimę:
I nagroda: 1 tona certyfikowanego pelletu
II nagroda: 500 kg certyfikowanego pelletu
III nagroda: 200 kg certyfikowanego pelletu
Pełne informacje o konkursie (terminy, zasady, wymagania) znajdziesz tutaj.

Zapraszany do obejrzenia filmiku na portalu Linkedin

Szacunki na 2019 rok, Bioenergy Europe Pellet Report 2020