Happy #BioenergyDay w Polsce !

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Logo-M.png

W zeszła sobotę świętowaliśmy BIOENERY DAY! W tym dniu świetowali wszyscy ludzie, firmy którzy biorą udział w napędzaniu europejskiego sektora bioenergii.

Bioenergy Europe ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie czwartej edycji europejskiej kampanii Bioenergy. Celem kampanii jest rzucenie światła na coraz ważniejszą rolę, jaką zrównoważona biomasa odgrywa w koszyku energetycznym państw członkowskich. Kiedy obchodzony jest każdy narodowy Dzień Bioenergii, publikowana jest historia sukcesu tego kraju. Te historie rzucają światło na ludzi, projekty i firmy, które przyczyniają się do zwiększenia europejskiego sukcesu w zakresie neutralności węglowej i bioenergii w ekologicznym transporcie, przemyśle i budynkach.

Bioenergia odgrywa coraz ważniejszą rolę w transformacji energetycznej w Unii Europejskiej i we wspieraniu jej ambitnych celów klimatycznych. Tegoroczny imponujący Europejski Dzień Bioenergii potwierdza trendy z ubiegłych lat i oznacza wzrost, jakiego doświadcza europejski sektor bioenergii, odgrywając rolę w transformacji energii odnawialnej.

Biorąc pod uwagę wyzwanie, przed którym stoją państwa członkowskie, dążąc do zmniejszenia zużycia energii końcowej i osiągnięcia ambitnych celów klimatycznych Komisji Europejskiej, bioenergia może odegrać kluczową rolę. Ta ilość energii może zaspokoić ponad połowę końcowego zapotrzebowania na energię w UE do 2050 r.! Jednak niezależnie od tego bioenergia pozostaje jedną z najmniej znanych form energii odnawialnej i często pozostaje poza wiedzą opinii publicznej. Jednak w 2017 roku zużycie biomasy stałej pomogło zaoszczędzić 40 miliardów euro na paliwach kopalnych i przyczyniło się do redukcji emisji gazów cieplarnianych w tempie 1 miliona ton dziennie.

Bioenergy Europe wierzy, że to ludzie napędzają wkład bioenergii w neutralność węglową. Właśnie dlatego w tegorocznych sukcesach kampania Europejskiego Dnia Bioenergii zwraca uwagę na osoby, firmy i inicjatywy, które pomagają Europie osiągnąć ambitne cele klimatyczne poprzez bioenergię – dostępne, niedrogie i wykonalne rozwiązanie!!

Polska Rada Pelletu również jako członek Bioenergy Europe wspierała oraz w dalszym ciągu wspiera i napędza europejski sektor bioenergii ! 🙂