Polska staje się jednym z większych europejskim rynków peletu drzewnego. Jak pokazują wyniki badań prowadzonych przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii (BAPE) produkcja tego paliwa w 2013 r. wynosiła ok. 650 tyś. ton, a w 2015 r. wyniosła ponad 900 tyś. ton. Szacuje się, że rok 2017 r. będzie przełomowy dla Polski w produkcji tych małych sprasowanych granulek i przekroczy 1 mln ton rocznej produkcji. Jak podają wyniki raportu Europejskiego Stowarzyszenia Biomasy AEMBIOM Statistical Report 2016, Polska nie odbiega również pod tym względem od reszty państw Europy Zachodniej, będąc od kilku lat w pierwszej 10 największych producentów tego paliwa wśród 28 państw Europy tuż po Austrii (produkcja na poziomie 1,0 mln ton w 2015 r.), Estonii (produkcja na poziomie 1,3 mln ton w 2015 r.), Łotwie (produkcja na poziomie 1,5 mln ton w 2015 r.), Szwecji (produkcja na poziomie 1,7 mln ton w 2015 r.) oraz Niemcach (produkcja na poziomie 2,0 mln ton w 2015 r.). Członkowie Polskiej Rady Peletu konsekwentnie realizują te prognozy i wykazują się przy tym profesjonalizmem i najwyższą jakością produkowanego peletu drzewnego i urządzeń grzewczych na pelet.

Przedstawiamy Państwu wykaz producentów peletu drzewnego z trocin, którzy produkują ekologiczne paliwo w postaci granulek o najwyższej jakości, wytwarzane zgodnie z normami EN ISO 17225-2. W Polsce wiele firm w branży zajmuje się dystrybucją peletu drzewnego, które gwarantują dostawę tego paliwa na terenie całego kraju. Wiele z tych firm jest posiadaczem certyfikatu ENplus w zakresie TRADER. Właśnie taki certyfikat daje Klientowi pewność, że podmioty te spełniają wszystkie wymagania dotyczące zapewniania jakości w całym łańcuchu dostaw podczas załadunku, transportu i rozładunku.

Członkami Polskiej Rady Peletu są również producenci kotłów centralnego ogrzewania peletem. Oferują oni szeroką gamę urządzeń grzewczych o najwyższej wydajności, od małych kotłów centralnego ogrzewania o mocy 4 kW do kotłów przemysłowych o mocy powyżej 1000 kW. Piece kominkowe stanowią idealną możliwość oszczędzania kosztów ogrzewania – bez konieczności przekształcania całego systemu centralnego ogrzewania. Piec kominkowy w salonie gwarantuje nam użytkownikom przytulność i ciepło.

Polska Rada Peletu przedstawia również zrzeszone przedsiębiorstwa oferujące usługi począwszy od specjalistycznego doradztwa, kompleksowych wdrożeń wymagań systemów ENplus/ DINplus, jednostek certyfikujących, laboratoriów badawczych, producentów poszczególnych modułów linii produkcyjnych, aż po firmy specjalizujące się w kompleksowej budowie kompletnych zakładów granulacji.

ADAM NOCOŃ P.W. „BUDMET” Dariusz Nocoń Adam Nocoń
Członek założyciel
a.nocon@budmetnocon.pl

“Producent kotłów na pellet drzewny Klasa 5 ECO DESIGN”

AGNIESZKA KĘDZIORA-URBANOWICZBiocontrol Sp. z o.o.
Członek Założyciel
agnieszka.kedziora-urbanowicz@bio-control.pl

“Współwłaściciel BIOCONTROL – firmy ekspercko-audytorskiej, Autoryzowany audytor ENplus/ DINplus. Lider w zakresie kompleksowych projektów wdrożeniowych w fabrykach produkcji pelletu drzewnego zgodnie z schematami certyfikacji ENplus/ DINplus”

Czytaj więcej

ADAM SARNASZEKBiocontrol Sp. z o.o.
Członek założyciel
adam.sarnaszek@bio-control.pl

Prezes BIOCONTROL – firmy ekspercko-audytorskiej. Lider w zakresie kompleksowych projektów wdrożeniowych w fabrykach produkcji pelletu drzewnego zgodnie z schematami certyfikacji ENplus/ DINplus

Czytaj więcej

MACIEJ KOSIŃSKIBiomass Media Group Sp. z o.o.
Członek założyciel
m.kosinski@biomassmediagroup.com

“Media branżowe Wydawca czasopisma branżowego „Magazyn Biomasa” oraz specjalistycz-nych dodatków poświęconych m.in. tematyce pelletu, biogazu i urządzeń grzewczych na biomasę”

Czytaj więcej

ILONA TERMIŃSKAFor Nature Solutions Sp. z o.o.
Członek założyciel
it@for-nature.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowany w ramach schematów ENplus/ DINplus PL021/ 7A312

JAROSŁAW RAKPoli Trade Sp. z o.o.
Członek założyciel
j.rak@politrade.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowanego wg schematu ENplus – PL019

RYSZARD SZUKALSKIP-P.H. DANKROS Sp. z o.o.
Członek założyciel
dankros@dankros.com

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowanego wg schematu ENplus – PL023

SŁAWOMIR DZIĘGAŁAConcept Trade Sp. z o.o.
Członek założyciel
slawek@concept.trade

Firma handlująca pelletem drzewnym, dostawca Certyfikowanego pelletu drzewnego klasy A1 wg schematów certyfikacji ENplus i DINplus

SERGIUSZ ZINOWCZYKEteris Sp. z o.o.
Członek założyciel
s.zinowczyk@eteris.com.pl
ROBERT KNYSAKCONTROL UNION POLAND Sp. z o.o.
Członek wspierający
polska@controlunion.com

Control Union Poland Sp. z o.o. to oddział międzynarodowej jednostki Certyfikującej Control Union Certifications B.V. – jednostka certyfikująca autoryzowana do prowadzenia procesów certyfikacji w ramach ENplus/ DINplus

Czytaj więcej

IWONA JELONEKUniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk o Ziemi
Członek zwyczajny
iwona.jelonek@us.edu.pl

Pracownik jednostki naukowo-badawczej – Adiunkt w Katedrze Geochemii, Mineralogii i Petrografii na Wydziale Nauk o Ziemi w Uniwersytecie Śląskim.
Certyfikowany specjalista posiadający akredytacje ICCP w zakresie stosowanych metod petrograficznych.

Czytaj więcej

PAWEŁ JARZĘBOWSKICzłonek zwyczajny
p.jarzebowski@cedrus.org.pl

Ekspert branży z zakresu technologii granulacji

WOJCIECH CICHYSieć Badawcza ŁUKASIEWICZ – Instytut Technologii Drewna
Członek wspierający
w_cichy@itd.poznan.pl

Jednostka naukowo-badawcza – Instytut Technologii Drewna
Autoryzowane przez EPC laboratorium badawcze

MARTA STASIAKUniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk o Ziemi
Członek zwyczajny
marta.stasiak@gmail.com

Jednostka naukowo-badawcza – doktorantka w Katedrze Geochemii, Mineralogii i Petrografii, Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

LUDWIK OLCZYKTARTAK „OLCZYK”
Członek wspierający
sylwester@lso.pl

Producent pelletu drzewnego klasy A1 certyfikowany w ramach schematów ENplus/ DINplus PL004/ 7A189

GRZEGORZ KOCOTCzłonek zwyczajny
g.kocot@budmetnocon.pl

Autoryzowany instalator kotłów na pellet klasy 5

PAVAN CONSULTING S.r.l.Pavan Consulting S.r.l.
Członek wspierający
info@pavanconsulting.com

Dystrybutor maszyn, sprzętu oraz wyposażenia linii do produkcji pelletu oraz instalacji dla przemysłu oraz rozwiązań indywidualnych.

BARTŁOMIEJ SIRKOKOMINTEKA
Członek wspierający
b.sirko@kominteka.pl
MACIEJ WILIŃSKICzłonek wspierający
dostawypelletu@com.pl

Czołowy, polski importer oraz dystrybutor pelletu drzewnego. Oferuje współprace w zakresie dostaw pelletu drzewnego A1 i A2. W swojej szerokiej ofercie posiada także pellet: przemysłowy drzewny, słonecznikowy, ze słomy oraz zrębkę tartaczną.

Czytaj więcej

MAREK TASIEMSKI MATEUSZ TASIEMSKITASK S.C.
Członek zwyczajny
info@pelet.pl
E.H.W. GmbHE.H.W. GmbH
Członek wspierający
poland@ehw-holzwerke.at

Firma E.H.W. GmbH została założona, aby projektować i budować wysoce technologiczne systemy do produkcji pelletu jakości Enplus A1. Dostarczamy linie “pod klucz” do produkcji pelletu o wydajności od 500 kg do 20 ton/h, zaczynając od rębaka aż do automatycznej paletyzacji gotowego produktu. E.H.W. świadczy również następujące usługi: doradztwo w zakresie ulepszania istniejących instalacji; demontaż, przeglądy, remonty w celu modernizacji instalacji; doradztwo i szkolenia w zakresie zarzadzania produkcją; wysokiej jakości części zamienne do wszelkiego rodzaju maszyn.

Czytaj więcej

RAJMUND ANDRYCHANPOL
Członek wspierający
maszynyanpol@gmail.com; rajmundandrych@interia.pl

Firma zajmuje się produkcją, montażem i sprzedażą kompletów automatów pakujących, suszarni, maszyn i urządzeń do produkcji pelletu.

SCHMID POLSKA SP. Z O.O.SCHMID Polska Sp. z o.o.
Członek wspierający
info@schmid-energy.pl

Producent zaawansowanych systemoów energetycznego wykorzystania biomasy drzewnej do zastosowań przemysłowych i w profesjonalnej energetyce. Dostawca kotłów biomasowych (w tym przeznaczonych do spalania pelletu drzewnego) o mocach od 150 kW do 6000 kW wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą.

Czytaj więcej

MAXIMER SP. Z O.O.Maximer Sp. z o.o.
Członek wspierający
maximerbiuro@interia.pl

Producent pelletu drzewnego

MERAL SP. Z O.O.Meral Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
biuro@meral.pl

Polski producent:

– pelletu drzewnego

– pelletu z słomy

– FIMUS – granulaty nawozowe na bazie oborników

ADVANCED CYCLONE SYSTEM Advanced Cyclone Systems S.A.
Członek wspierający
filip.szelejewski@acsystems.pt

Advanced Cyclone Systems, S.A. (ACS) to firma zajmującą się wyłącznie rozwojem i sprzedażą niezwykle wydajnych systemów cyklonowych na całym świecie.
Misją ACS jest maksymalizacja wychwytu cząstek przy pomocy cyklonów poprzez ciągłą inwestycję w innowację oraz badania i rozwój.

Numerycznie optymalizowane cyklony (Hurricane) przeczą ogólnemu postrzeganiu cyklonów jako nieefektywnych urządzeń do wychwytu pyłów i cząstek stałych niemniej jednak cyklony firmy ACS mogą zastąpić́ filtry tkaninowe w wielu wymagających procesach.

Advanced Cyclone Systems wraz z polskimi partnerami zapewnia także wsparcie w postaci doradztwa technicznego w zakresie inżynierii środowiska i energetyki w celu eliminacji występujących problemów i uzyskania jak najlepszych efektów w produkcji i przetwarzaniu biomasy.

Czytaj więcej

LOOTOR SP. Z O.O.Lootor Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
m.czerkas@lootor.com.pl

Firma Lootor Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości certyfikowanego pelletu drzewnego klasy A1, oraz ściółek dla zwierząt hodowlanych wytwarzanych ze słomy. Ofertę uzupełnia produkcja biomasy energetycznej agro w postaci pelletu z słomy i siana. Obecnie firma jest w trakcie znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych zarówno w zakresie produkcji pelletu drzewnego jak i agro.
Do końca 2019 roku spółka będzie mieć do dyspozycji trzy linie produkcyjne o wydajnosci 36 000 ton rocznie każda.

Czytaj więcej

SAM-BUD-ROL SP. Z O.O. SP. K.SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. Sp. k.
Członek Zwyczajny
lukasz.horbacz@sambudrol.pl

SAM-BUD-ROL Sp. z o.o. Sp. k. funkcjonuje na rynku paliw stałych od 1989 roku. Firma specjalizuje się w handlu pelletem, ekogroszkiem i węglem opałowym. Jest także producentem ekogroszku i pelletu. Posiadamy sieć sprzedaży detalicznej na terenie woj. opolskiego i dolnośląskiego. Do klientów detalicznych z pozostałej części kraju docieramy poprzez sklep internetowy www.sambudrol.pl/sklep. SAM-BUD-ROL posiada sieć partnerów biznesowych na terenie całego kraju. Spółka jest członkiem Polskiej Rady Pelletu i Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

Czytaj więcej

MAREK WIEREMIEJUKKrex Sp. z o.o.
Członek zwyczajny
marek.wieremiejuk@krex.pl, marek.wieremiejuk@gmail.com

KREX jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się zaopatrzeniem branży energetycznej, rolnictwa oraz przemysłu w artykuły niezbędne do prowadzenia działalności. Dostarcza paliwa ekologiczne (biomasa, pellet i ekogroszek), nawozy importowane, techniczną sól drogową, węgiel oraz inne produkty.
KREX jest również producentem pelletu drzewnego.

Czytaj więcej

GREEN SUPPLEMENTS SP. Z O.O.Członek Zwyczajny

Green Supplements Sp. z o.o. od roku 2011 dostarcza biomasę w formie pelletu z łuski słonecznika oraz pelletu drzewnego do energetyki zawodowej w Polsce. Dostarczana przez spółkę biomasa była i jest wykorzystywana przez największe grupy energetyczne w Polsce. Spółka oferuje również sprzedaż biomasy do odbiorców indywidualnych.

Czytaj więcej

PolRod Pack Sp. z o.o.Członek wspierający
pavlo.yurko@gmail.com
Biopellets Sp. z o.o. Biopellets Sp. z o.o.
Członek wspierający
biuro@biopellets.p

Firma zajmująca się produkcją pelletu z biomasy pochodzenia drzewnego. Współpracująca z dystrybutorami pelletu oraz firmami z branży energetyki przemysłowej.

© Copyright - Polska Rada Pelletu