Co musimy wiedzieć o sprzedawcach pelletu drzewnego z certyfikatem DINplus? Sprzedawcy paliw i dostawcy pelletu drzewnego często wprowadzają produkty na rynek pod własną nazwą, bez odwoływania się do oryginalnych producentów pelletu. Nie ma wątpliwości, iż ten produkt może również otrzymać znak DINplus, jednak muszą zostać spełnione określone warunki. Wszyscy dostawcy pelletu DINplus, którzy nie są oryginalnymi producentami, muszą posiadać ważny certyfikat zezwalający na używanie chronionego znaku jakości DINplus. Taki certyfikat jest wydawany w formie „sub-certyfikatu” który jest wydawany również przez firmę DIN CERTCO. Znak DINplus może być używany tylko w oryginalnej formie, zezwala się tylko na modyfikacje proporcjonalną co do wielkości.

Kompletna pieczęć DINplus zawsze będzie zawierać zarówno logo DINplus jak i numer identyfikacyjny certyfikowanej firmy, przykład poniżej:

Niestety czasami można spotkać przypadki, w których znak DINplus został niewłaściwie wykorzystany. Nielegalne używanie znaku może przybierać różne formy:

  • Producent lub sprzedawca używa znaku DINplus bez posiadania ważnego certyfikatu,
  • Certyfikat wygasł i został anulowany przez DIN CERTCO. W związku z tym prawo do używania znaku DINplus wygasa automatycznie,
  • Wprowadzono zmiany w produkcie bez poinformowania DIN CERTCO,
  • Znak DINplus jest umieszczony obok innych produktów (np. W broszurach/ogłoszeniach), które nie są certyfikowane lub są używane bez podanego numeru rejestracyjnego.

Polska Rada Peletu wraz z DIN CERTCO śledzi każde nadużycie znaku towarowego. Możesz pomóc nam w zwalczaniu oszustw, sprawdzając listę certyfikowanych producentów i handlowców DINplus na stronie internetowej: https://www.dincertco.tuv.com/?locale=en

Firmy jakie dopuściły się oszustw możesz zidentyfikować na Czarnej Liście znajdującej się na stronie internetowej:https://www.dincertco.de/media/dincertco/dokumente_1/verzeichnisse/Schwarze_Liste_Blacklist_2019-02-14.pdf

Jeśli podejrzewasz przypadek oszustwa, możesz skorzystać z naszego internetowego przewodnika na temat wykrywania oszustw i użyć formularza znajdującego się na https://www.dincertco.de/en/dincertco/zertifikate_registrierungen/zeichenmissbraeuche/zeichenmissbraeuche.html do oznaczenia go. Pamiętaj, iż im więcej zbierzemy informacji i dokumentacji odnośnie danego przypadku, tym szybciej uda nam się zatrzymać dany proceder.

Począwszy m.in. od pelletu w workach do umowy na dostawę poprzez dowolny środek komunikacyjny, używanie oficjalnej pieczęci DINplus musi zawsze być zgodne z tymi samymi zasadami. W razie wątpliwości przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci zidentyfikować potencjalne przypadki oszustwa.

© Copyright - Polska Rada Pelletu